Forfatter fødeår: 1980
Bemærk: Kan ikke garanteres før jul.
Bogen indeholder opskrifter på forskellige smagsgivere som fx pesto, tapenade, hummus, marinade, og rubs. Den gengiver klassiske opskrifter og kommer med eksempler på alternative opskrifter. Den giver også inspiration til når man skal i gang med selv at kreere smagsgivere.
Bemærk: Kan ikke garanteres før jul.
Næstefter snevejr er duften af hjemmebag og alle julens krydderier noget af det, der kendetegner jul for mig. Derfor har jeg lavet en god samling af vores... Læs mere
Bemærk: Kan ikke garanteres før jul.
Når mor går i køkkenet og laver mad, foregår det ofte uden opskrift. Børnene deltager og erfarer, men når de bliver større, og gerne "vil selv", mangler de lidt... Læs mere
Bemærk: Kan ikke garanteres før jul.
"Slikkerier" byder på opskrifter til hyggelige stunder. Her er både opskrifter på vingummi, lakrids, chips og chokolade.