Kvindefantasier (Ebog, epub, Dansk) af Elisa Lykke

Kvindefantasier

(Ebog, epub, Dansk)
Forfattere: Elisa Lykke, Ane Høgsberg, Anne Louise Hassing, Anne Sofie Allarp, Maria Jencel, Sanne Gottlieb, Sara Maria Franch-Mærkedahl

PRIS
105,- kr
Levering: Straks (Leveres på e-mail)

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

Syv kendte, danske kvinder skriver i den dampende novellesamling KVINDEFANTASIER otte liderlige fortællinger, der på hver sin måde dyrker lysten, eventyret, det forbudte, det lidenskabelige og det frække.
Igennem otte selvstændige noveller bliver kvinder og mænd forført, knaldet, begæret og udforsket på restauranter, i taxaer, på arbejdet, kaffebaren, hotellet, derhjemme og til forældremødet.
Ideen til den frække samling står Manager og PR-agent Elisa Lykke for. Hun har skrevet to ud af de otte noveller. Hun har inviteret skuespillerinde Anne Louise Hassing, komiker Ane Høgsberg, tv -vært Sara Maria Franch-Mærkedahl, radiovært og journalist Maria Jencel, forfatter, radiovært og sangerinde Sanne Gottlieb samt forfatter og jurist Anne Sofie Allarp til at bidrage med hver deres fortælling.
For at lade fantasien flyde frit fremgår det ikke, hvem der har skrevet hvilken novelle. Det må læseren selv fantasere om …

Læsernes anmeldelser (3)

Henning
13-11-2024

Udemærket

Fungerer fint, men ikke det bedstep

Caroline Agergaard Nielsen
09-02-2021

Hot bog a la gang bang eBogen "Direktørens sekretærer" af N. Johansson!!!

Kvindefantasier er endnu en dejlig, saftig og fræk bog! Jeg kunne dog godt tænke mig, at der var meget mere sex i bogen lidt a la den megafrække og hotte gang bang ebog "Direktørens sekretærer" af N. Johansson!! Det er virkelig sexunderholdning i absolut topklasse!!! Der er en grund til, at "Direktørens sekretærer" er blevet en sexkultklassiker, som alle med masser af hang til hot lagengymnastik simpelthen må læse!!!! :)

Søren
04-02-2021

Dårlig fortæller

3 ud af 5 stjerner og så har jeg også flottet mig. Historierne er ganske hverdagsagtige som de fleste nok genkender. Der hvor det virkeligt gør ondt er fortælleren. Et ret monotont stemmeleje uden indlevelse. Selv de "frække" ord som pik og fisse virker nærmest grænseoverskridende at skulle sige for fortælleren. Jeg kan ikke lade være med at tænke på hvor fedt det kunne have været at få fortalt historierne af f.eks Nis Bang-Mikkelsen. Det er synd for de okay historier, at skulle lide under fortælleren. Opstemt bliver man ikke specielt.

Alle detaljer

Forlag JP/Politikens Forlag
Forfattere Elisa Lykke, Ane Høgsberg, Anne Louise Hassing, Anne Sofie Allarp, Maria Jencel, Sanne Gottlieb, Sara Maria Franch-Mærkedahl
Type Ebog
Format epub
Sprog Dansk
Udgave 1. e-bogsudgave
Udgivelsesdato 26-01-2021
Udgiver Ekstra Bladets Forlag
Serie Fantasier
Serienummer 1
Sideantal 150 Sider
Filtype epub
Filversion 3.0
Filformat Reflowable
Filstørrelse 1898 KB
Kopibeskyttelse DigitalVandmaerkning
Datamining Ikke tilladt
ISBN-13 / EAN-13 9788740067545