Bemærk: Kan leveres før jul.
Forventes på lager: 01-09-2003
En af de vigtigste forudsætninger for en effektiv markedsføring er en tilstrækkelig viden om potentielle kunders købsadfærd - det er dog et vanskeligt og forskelligartet marked at manøvrere rundt i.
Business-to-business markedsføring eller markedsføring på det organisatoriske marked, har i de senere år været centrum for opmærksomheden fra både praktikere og teoretikere. Årsagen er næppe, at markedets relative betydning er vokset - det har altid været stort - men snarere, at både praktikere og teoretikere har fået øjnene op for, hvilke spændende problemer og udfordringer for markedsføringen, markedet rummer.
I Organisationers købsadfærd i grundtræk præsenteres de grundlæggende begreber og de vigtigste teorier om organisatorisk købsadfærd.
| Forlag | Samfundslitteratur |
| Forfattere | Ricky Wilke, Mogens Bjerre |
| Type | Bog |
| Format | Hæftet |
| Sprog | Dansk |
| Udgave | 6. (01-09-2003) |
| Oplag | 5. (16-10-2020) |
| Originalsprog | Dansk |
| Sideantal | 211 |
| Indbinding | Hæftet |
| Mål og vægt | B: 147mm, H: 210mm, D: 13mm, Vægt: 279g |
| ISBN-13 / EAN-13 | 9788759310403 |