Bemærk: Kan leveres før jul.
Forventes på lager: 23-02-2017
Al må så.
Al må ud.
Se nu de to.
De må dø.
Bogen hører til i Lydret A-kategorien
Lydret A er til børn, der skal i gang med den allerførste læsning. Bøgerne består udelukkende af ord med et eller to bogstaver. Bøgerne i Lydret A er illustreret af den erfarne illustrator Gunhild Rød eller Mette-Kirstine Bak.
Lydret B er til børn, der stadig er ved at lære bogstavernes lyde og sammensætning. Ordene er på højest tre bogstaver og en stavelse. Bøgerne i lydret B er illustreret af den erfarne Susanna Hartmann.
Lydret C er til børn, der er godt i gang med den første læsning. Ordene er på højest tre bogstaver, og der kan forekomme ord i to stavelser. Disse bøger illustreres af Kirsten Gjerding, der har illustreret mange billedbøger
Se vores store udvalg af notesbøger i høj kvalitet. Vi har bl.a. notesbøger fra mærker som Moleskine og Paperblanks.
| Forlag | Turbine |
| Forfatter | Kirsten Ahlburg |
| Type | Bog |
| Format | Hardback |
| Sprog | Dansk |
| Udgave | 1. (23-02-2017) |
| Oplag | 1. (23-02-2017) |
| Første udgivelsesår | 2017 |
| Serie | ABC Lydret |
| Illustrator | Mette-Kirstine Bak |
| Originalsprog | Dansk |
| Sideantal | 22 |
| Indbinding | Hardback |
| Mål og vægt | B: 162mm, H: 220mm, D: 9mm, Vægt: 196g |
| ISBN-13 / EAN-13 | 9788740614749 |