De sidste offer

(Ebog, epub, Dansk)
Forfatter: Erica Spindler

Forlag: Harlequin
PRIS
29,- kr
Levering: Straks (Leveres på e-mail)

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

Sommeren 2005 efter orkanen Katrina gør redningsarbejderne et markabert fund. I et gammelt køleskab finder de seks afhuggede kvindehænder – alle sammen højre.

Politikaptajn Patti O’Shay, som altid følger regelbogen til punkt og prikke, får overdraget sagen. Men hun har svært ved at løse den, da hun ikke kan finde køleskabets ejer, og alle beviser er ødelagte pga. orkanens rasen.

To år senere er Patti stadig ikke kommet sig oven på den tragedie, der ramte hende, da hendes mand og kollega blev myrdet i den mordbølge, der fulgte oven på orkanens katastrofe. Men da en kvinde findes myrdet uden sin højrehånd, tager Patti sagen op igen, og på drabsstedet finder hun noget, der er endnu mere chokerende: Ved siden af offeret ligger hendes mands politiskilt!

Patti glemmer nu alt om reglerne. Hun glemmer alt om frygt i hendes søgen efter sandheden ... for hvis hun ikke gør det, kan hun ende med at blive morderens sidste offer.

Erica Spindler spinder en mesterlig fortælling sammen om en by, der danner rammen om mord og spænding. En by, der er blevet forvandlet på grund af en katastrofe. Det er en historie, man sent glemmer.

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag Harlequin
Forfatter Erica Spindler
Type Ebog
Format epub
Sprog Dansk
Udgivelsesdato 03-11-2022
Udgiver Harlequin
Serie Den eneste ene
Sideantal 352 Sider
Filtype epub
Filversion 2.0
Filformat Reflowable
Filstørrelse 1611 KB
Kopibeskyttelse DigitalVandmaerkning
Datamining Ikke tilladt
ISBN-13 / EAN-13 9788743509196