Mandalas malebøger - Blomster og Bær & Isblomster - 2 stk. (Bog, Paperback, Dansk)

Mandalas malebøger - Blomster og Bær & Isblomster - 2 stk.

(Bog, Paperback, Dansk)

Nedsat pris! Mandalas malebøger - Blomster og Bær & Isblomster - 2 stk.


Forlag: Unicorn

Bemærk: Kan leveres før jul.

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

To skønne Mandalas malebøger med de smukkeste blomster og iskrystaller. 


Det anbefales, at male Mandalas udefra og indefter. Vigtigst er dog, at der følges en retning. Det systematiske forløb virker beroligende, styrker koncentrationsevnen og fastholder fokus. 


Den danske hjerneforsker Ann-Elisabeth Knudsen udtaler: "Mandalas malebøgerne er et udmærket redskab til at hjælpe koncentrationen på vej. Hjernen kommer ind i en rytme, når mønstrene farvelægges og netop den form for hjerneaktivitet er basis for ro og koncentration."


Mandalas malebøgerne indeholder 32 sider og mønstrene er trykt på kraftigt papir. Bøgerne er indbundet, så hver enkelt side kan tages ud for sig. På denne måde kan flere være fælles om én bog. 


Der er kun trykt en Mandala på den ene side af kvalitetspapiret. Farvelæg med farveblyanter, tusch og akvarelfarver.


De farvelagte Mandalas kan bruges som kort og gives til én, man holder af som en meget personlig hilsen eller indrammes og udsmykke væggen. Brug også mønstrene som skabeloner til vindues- eller glasmaling. 


Bøgerne er trykt i Danmark på papir fra bæredygtigt skovbrug.


Fra 6 - 99 år.

Måske kunne nedenstående have interesse

Farveblyanter

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag Unicorn
Type Bog
Format Paperback
Sprog Dansk
Udgivelsesdato 01-09-2020
Oplagsdato 01-09-2020
Originalsprog Dansk
Sideantal 64
Indbinding Paperback
Mål og vægt B: 212mm, H: 270mm, D: 17mm, Vægt: 755g
ISBN-13 / EAN-13 5713516000482