Prince: John Shakespeare 3 (Bog, Paperback / softback, Engelsk) af Rory Clements

Prince: John Shakespeare 3 (Bog, Paperback / softback, Engelsk)

Af: Rory Clements


Forlag: Hodder & Stoughton

  • Type: Bog
  • Format: Paperback / softback
  • Sprog: Engelsk Sprog: Engelsk
  • ISBN-13: 9781848544284
  • Udgivelsesdato: 16-02-2012
  • Første udgivelsesår: 2012
  • Serie: John Shakespeare
  • Originalsprog: United Kingdom
  • Sideantal: 448
  • Indbinding: Paperback / softback
  • Forlag: Hodder & Stoughton
  • Sideoplysninger: 448 pages
  • Mål: 197 x 130 x 29

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Alle Kategorier som dette produkt er en del af

  = Emner / kategorier
  = Sektioner / guides
  = Specialsider
  = Kampagner

Beskrivelse

For fans of CJ Sansom and SJ Parris, PRINCE is the third in Rory Clements' acclaimed and bestselling John Shakespeare series of Tudor spy thrillers. Clements, winner of the Ellis Peters Historical Fiction Award, 'does for Elizabeth's reign what CJ Sansom does for Henry VIII's' Sunday Times

Læsernes anmeldelser (0)