Spionernes hus: Gabriel Allon 17 (Bog, Paperback, Dansk) af Daniel Silva

Spionernes hus: Gabriel Allon 17

(Bog, Paperback, Dansk)
Forfatter: Daniel Silva

Forlag: HarperCollins
Serie: Gabriel Allon

Bemærk: Kan leveres før jul.

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

London West End bliver rystet af brutale terrorhandlinger. Angrebet er et unikt eksempel på perfekt planlægning og komplet tavshed, men der er én løs tråd. Tråden fører Gabriel Allon og hans team til Sydfrankrig og til en af en af de rigeste mænd i landet, Jean-Luc Martel og hans partner, Olivia Watson - en smuk tidligere britisk fotomodel. Olivia foregiver ikke at kende den sande kilde til Martels enorme formue. Martel vender på samme måde det blinde øje til, da han indgår forretninger med en mand, hvis eneste mål er at ødelægge hele den vestlige verden. 

Sammen, under Gabriels dygtige ledelse, bliver de nøglepersoner og helte i den globale krig mod terrorisme og jagten på verdens farligste mand.


Læsernes anmeldelser (1)

Henja Leistner
13-06-2025

Det bedste

Jeg er nu i gang med den 17. DanielSilva roman og kan simpelthen ikke få nok. Ikke alene er den vanvittig spændende, men jeg får så mange ting at vide, jeg ikke vidste før.

Alle detaljer

Forlag HarperCollins
Forfatter Daniel Silva
Verificeret serie Gabriel Allon
Type Bog
Format Paperback
Sprog Dansk
Udgave 2. (28-06-2019)
Oplag 2. (28-06-2019)
Første udgivelsesår 2019
Serie Gabriel Allon
Originaltitel House of Spies
Oversætter Nikolaj Kvistgaard Johansen
Originalsprog Engelsk
Sideantal 464
Indbinding Paperback
Mål og vægt B: 150mm, H: 220mm, D: 35mm, Vægt: 565g
ISBN-13 / EAN-13 9788771915303