Ting, jeg har lært, da det var for sent (Bog, Hæftet, Dansk) af Petra Nagel

Ting, jeg har lært, da det var for sent

(Bog, Hæftet, Dansk)
Forfatter: Petra Nagel

Bemærk: Kan leveres før jul.

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

For nogle år siden bragede Petra Nagel igennem på tv-skærmen med programserien "Petra dater hele verden",?"Petra elsker sig selv" og "Petra får en baby." Det var ærlige, udleverende og humoristiske programmer med et meget personligt udgangspunkt.

Den stil har Petra Nagel taget med over i TING, JEG HAR LÆRT, DA DET VAR FOR SENT. Bogen er en åbenhjertig, inspirerende, tåkrummende og lattervækkende fortælling om alt det, Petra gerne ville have vidst, da hun var 20 år gammel og stod på tærsklen til voksenlivet. Derfor er bogen fyldt med historier om ungdomsliv, venskab, kærester, mærkelige tatoveringer, akavet sex, grimt tøj og lavt selvværd.

TING, JEG HAR LÆRT, DA DET VAR FOR SENT er en indsigtsfuld beretning om at blive voksen og mor til to - og først der erkende og sande ting, der ville have været gode at vide 20 år tidligere.

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag Lindhardt og Ringhof
Forfatter Petra Nagel
Type Bog
Format Hæftet
Sprog Dansk
Udgave 2. (07-09-2023)
Oplag 1. (15-01-2023)
Første udgivelsesår 2021
Originalsprog Dansk
Sideantal 304
Indbinding Hæftet
Mål og vægt B: 150mm, H: 214mm, D: 20mm, Vægt: 402g
ISBN-13 / EAN-13 9788727008479