Udyret (Bog, Paperback, Dansk) af Wilbur Smith

Udyret

(Bog, Paperback, Dansk)
Forfatter: Wilbur Smith

Nedsat pris! Udyret


Serie: Hector Cross (3)

Bemærk: Kan ikke garanteres før jul.

Status: Print on Demand - Forvent op til 20 dages leveringstid.

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

"Udyret" er tredje, selvstændige fortsættelse af "Afrikas horn" og "En ond cirkel".

Oprørsstyrker planlægger et terrorangreb mod en af Bannock Oils olieplatforme i havet ud for Angola, og Johnny Congo, den psykopatiske morder, der myrdede Hectors hustru, er flygtet fra det topsikrede fængsel, som Hector fik ham anbragt i. Den tidligere major i SAS, Hector Cross er i et stort dilemma:

Hector ved, at Johnny er ude på at tage hævn, og derfor skal han stoppes, men samtidig ved Hector også, at et angreb på olieplatformen kan få katastrofale følger, så hvem skal han vælge at gå efter? Da Hector for underretninger om, at Johnny har slået sig sammen med terroristerne, er valget let. Hector samler en styrke af mænd og begiver sig til Angola og det endelige opgør.

ANMELDERNE SKREV OM AFRIKAS HORN:

"En veltilrettelagt, veludført spændingsroman, der nægter at svigte sin læser. Her er en roman, der i intensitet tager kampen op mod film og TV - og vinder. Sådan!" 5 stjerner BERLINGSKE

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag Lindhardt og Ringhof
Forfatter Wilbur Smith
Verificeret serie Hector Cross (3)
Type Bog
Format Paperback
Sprog Dansk
Udgave 3. (29-06-2018)
Oplag 2. (01-09-2020)
Første udgivelsesår 2018
Serie Hector Cross
Originaltitel Predator
Oversætter Jan Pock-Steen
Originalsprog Engelsk
Sideantal 448
Indbinding Paperback
Mål og vægt B: 146mm, H: 222mm, D: 28mm, Vægt: 518g
ISBN-13 / EAN-13 9788711901083