Søgning på underkategorier- og emner:
Her finder du et udvalg af spændende danske og engelske bogudgivelser, som du kan forudbestille hos os til en skarp pris. Mange af bøgerne har vi allerede forhandlet pris på hos forlagene, og derfor kan vi sikre dig en god pris på forudbestilte bøger.
Vi har her samlet danske og engelske titler, som står til at udkomme inden for de kommende måneder.
Du vil her blandt andet kunne finde romaner og krimier, biografier og historiske opslagsværker samt børnebøger til både de allermindste og de lidt større og selvfølgelig også ungdomsbøger til de største.
Vi gør vores bedste for at levere din forudbestilling til dig på udgivelsesdagen eller hurtigst muligt herefter, og hvis prisen på en bog skulle falde inden udgivelsen, vil du selvfølgelig få bogen til den laveste pris.
Uanset hvor tidligt ude du er, når du forudbestiller en bog, bliver pengene først hævet fra dit betalingskort, når vi afsender din ordre, og du kan derfor trygt forudbestille dine bøger hos os.
Vær opmærksom på, at din ordre kun bliver afsendt, når ordren er komplet. Er der i din ordre både en bog, der allerede er udkommet og en forudbestilt bog, vil din ordre først blive afsendt, når den forudbestilte bog er udkommet, og vi har modtaget den hjemme på vores lager.
Har du forudbestilt en engelsk bog, kommer den som regel fra vores eksterne leverandør i udlandet. Her gælder, at bogen har en leveringstid på 6-9 hverdage fra udgivelsesdatoen, da bogen først skal til Danmark, inden vi kan afsende ordren.
Vi gør vores bedste for, at du modtager bøgerne så hurtigt som muligt, og vi afsender altid bøgerne samme dag, som vi modtager dem fra vores leverandører.
Du kan også udforske vores kategori af nye bøger på både engelsk og dansk, der allerede er udkommet, for flere spændende læseoplevelser. Du finder nyheder her: Nye bøger
En skøn malebog fuld af nemme og enkle illustrationer af seje dinosaurer. Malebogen indeholder en pensel og seks forskellige vandfarver, der sidder på hvert opslag i bogen. Lige til at tage med på farten! Fra ca. 3 år. I samme serie: Mal og leg: Søde dyr
En skøn malebog fuld af nemme og enkle illustrationer af flotte dyr. Malebogen indeholder en pensel og seks forskellige vandfarver, der sidder på hvert opslag i bogen. Lige til at tage med på farten! Fra ca. 3 år. I samme serie: Mal og leg: Seje dinosaurer
Tag på detektivmission med Dyrenes Superhelteklub! Super-Puddel har brug for din hjælp! Han er sendt på mission hos den onde... Læs mere
Tag på detektivmission med Dyrenes Superhelteklub! Super-Egern har brug for din hjælp! Hun er sendt på mission for at redde professor... Læs mere
Gør dig klar til et PAW Patrol-maleeventyr! På hver side i bogen kan du følge med vovserne ud på eventyr. Brug dine fingre til at vække PAW Patrol-universet til live med flotte farver!
Rejs tilbage til Kridttiden, og mød Gigantosaurus og de fire dinovenner Rocky, Bill, Tiny og Mazu. Brug dine fingre til at farvelægge de hvide felter på hver side, og vær med til at skabe en farverig verden!
Rubble og hans familie af seje byggevovser har travlt. Der skal ordnes og bygges, og alle er i gang. Du kan tage del i arbejdet ved at fingermale de tomme felter på siderne. Lad os komme i gang!