for at udvide
kategorilisten.
Søgning på underkategorier- og emner:
Lære- og aktivitetsbøger findes til børn i alle aldre. Til dem der lige er ved at lære alfabetet at kende, til dem der sidder og regner minusstykker eller måske skal lære at dele 28 med 7.
De kan bruges i ferier, på rejser, hjemme i køkkenet, på børneværelset, som et alternativ til skærmtid eller når den famøse “Jeg keeeeeder mig”- sætning er under opsejling.
Bornholmsk er en af Danmarks bedst bevarede dialekter, men den tales efterhånden kun af forældre- og bedsteforældregenerationen. Vi kan stadig nå at redde... Læs mere
Supplerende træningshæfte til matematik 3. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Supplerende træningshæfte til matematik 5. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Holger rejser gennem fjerne lande. Tag med ham – og glem nu ikke din blyant! Løs de opfindsomme opgaver, og deltag i de sjove spil, mens I vandrer gennem bogen.... Læs mere
Supplerende træningshæfte til matematik 2. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Supplerende træningshæfte til matematik 7. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Lav opgaver sammen med Villads fra Valby i dette hæfte, der er fyldt med sjove udfordringer til børn i indskolingsalderen. Der er labyrinter, find fem fejl, prik-til-prik... Læs mere
Supplerende træningshæfte til matematik 6. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Supplerende træningshæfte til matematik 8. klasse. Masser af sjov og varieret træning. Gratis adgang til digital udgave.
Tag på eventyr på Dino-ranchen i den her fantastiske malebog!
Vestjysk er en af Danmarks bedst bevarede dialekter, men den tales efterhånden kun af bedsteforældregenerationen. Vi kan stadig nå at redde dialekten, hvis vi giver den... Læs mere
Vendelbomålet er en af Danmarks bedst bevarede dialekter, men den tales efterhånden kun af bedsteforældregenerationen. Vi kan stadig nå at redde dialekten, hvis vi... Læs mere