Bemærk: Kan leveres før jul.
Denne bog er andet bind ud af to bind målrettet undervisningen i Bioteknologi A på htx.Bøgerne dækker tilsammen læreplanens kernestof og udvalgt supplerende stof.Bind 2... Læs mere
Bemærk: Kan leveres før jul.
Fjerde bog til faget bioteknologi A.Temaernes indhold er fastlagt ud fra læreplanen for bioteknologi og bygger på biologi C og kemi C.Temaerne vil også være anvendelige i den øvrige biologi- og kemiundervisning på A- og B-niveau.
Bemærk: Kan leveres før jul.
Bemærk: Kan leveres før jul.
Bioteknologiserien retter sig mod faget Bioteknologi A i de gymnasiale uddannelser. Udgivelserne er bygget op om i alt 11 teamer som desuden vil være meget anvendelige i den øvrige biologi- og kemiundervisning på de gymnasiale uddannelser på A- og B-niveau.
Bemærk: Kan leveres før jul.
Serien retter sig mod faget Bioteknologi A i de gymnasiale uddannelser. Serien suppleres i sommeren 2012 med Bioteknologi 6 der handler om... Læs mere