Bøger af Peter Straub

Peter Straub Forfatter

Format : Alle Sprog : Alle Type : Alle

Viser 1 - 8 af 8
  • PRIS
    137,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (Lydbog, zip_mp3, Dansk)

    På en lille ø i Caribien har den 10-årige Tom Pasmore været ude for en alvorlig ulykke, som nær har kostet ham livet. Mens han opholder sig i sygesengen, bliver han besat af et uopklaret mord... Læs mere

    PRIS
    137,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    107,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
    (Bog, Paperback / softback, Engelsk)

    THE HELLFIRE CLUB is a reissued thriller from the multi-million copy bestselling author, Peter Straub. Perfect for fans of Stephen King.

    PRIS
    107,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
  • PRIS
    206,- kr
    Levering: Print on Demand (forvent 14 - 30 hverdage)
    (Bog, Paperback / softback, Engelsk)

    Forty years ago, Spenser Mallon led a group of young students to witness a brutal, ritual murder. The survivors never recovered. Now, it seems, he's back...

    PRIS
    206,- kr
    Levering: Print on Demand (forvent 14 - 30 hverdage)
  • PRIS
    97,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
    (Bog, Paperback / softback, Engelsk)

    One of the great classics of modern horror!

    PRIS
    97,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
  • PRIS
    119,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (Lydbog, zip_mp3, Dansk)

    I den søvnige, lille by Milburn, New York, samles fire gamle venner for at fortælle hinanden historier. Det er et simpelt tidsfordriv for at aflede opmærksomheden fra deres ellers... Læs mere

    PRIS
    119,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    119,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (Ebog, epub, Dansk)

    På en lille ø i Caribien har den 10-årige Tom Pasmore været ude for en alvorlig ulykke, som nær har kostet ham livet. Mens han opholder sig i sygesengen, bliver han besat af et uopklaret mord... Læs mere

    PRIS
    119,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    76,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (Ebog, epub, Dansk)

    I den søvnige, lille by Milburn, New York, samles fire gamle venner for at fortælle hinanden historier. Det er et simpelt tidsfordriv for at aflede opmærksomheden fra deres ellers... Læs mere

    PRIS
    76,- kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    157,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
    (Bog, Paperback / softback, Engelsk)

    Peter Straub’s most acclaimed and biggest-selling novel – a visceral thriller with its roots in Vietnam – now reissued in a new cover style and making its first appearance on the HarperCollins list.

    PRIS
    157,- kr
    Levering: 6 - 9 hverdage
Viser 1 - 8 af 8