I vanviddets kløer (Bog, Paperback, Dansk) af Jacqueline Winspear

I vanviddets kløer

(Bog, Paperback, Dansk)
Forfatter: Jacqueline Winspear

Nedsat pris! I vanviddets kløer


Bemærk: Kan leveres før jul.

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

EN NEW YORK TIMES-BESTSELLERSERIE
I vanviddets kløer er sjette bind i Jacqueline Winspears populære historiske spændingsserie om den rådsnare privatdetektiv Maisie Dobbs i mellemkrigstidens London.
LONDON, 1931. Midt i juletravlheden er Maisie Dobbs vidne til et selvmord på åben gade. Dagen efter modtager premierministeren et brev med trussel om, at mange menneskeliv vil gå tabt, hvis ikke visse krav bliver indfriet – og i brevet nævnes Maisie ved navn.
Efter at være blevet afhørt og frifundet af chefpolitiinspektøren ved Scotland Yard, bliver Maisie særlig rådgiver i sagen og er snart på jagt efter en mand koldblodig nok til at udslette tusinder af uskyldige mennesker. Og opklaringsarbejdet fører Maisie mod et mørke, hvis lige hun ikke har stået over for, siden hun plejede mænd med granatchok på krigens lazaretter.

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag North Audio Publishing
Forfatter Jacqueline Winspear
Type Bog
Format Paperback
Sprog Dansk
Udgave 42. (29-11-2023)
Oplag 1. (29-11-2023)
Første udgivelsesår 2023
Serie Maisie Dobbs
Originaltitel Among the mad
Oversætter Louise Salling
Originalsprog Engelsk
Sideantal 344
Indbinding Paperback
Mål og vægt B: 135mm, H: 210mm, D: 22mm, Vægt: 402g
ISBN-13 / EAN-13 9788775713950