Kom så, Totter (Lydbog, zip_mp3, Dansk) af Birgit Pouplier

Kom så, Totter

(Lydbog, zip_mp3, Dansk)
Forfatter: Birgit Pouplier

Forlag: Lytteratur
  • Type: Lydbog
  • Format: zip_mp3
  • Sprog: Dansk Sprog: Dansk
  • Oplæser: Lars Lippert
  • ISBN-13: 9788771891201
Kort beskrivelse
I Totter nr. 3 har Totter nogle problemer og ønsker at løsrive sig fra sin mor. Han forlader balletskolen, kommer på en privatskole, til et BZ-miljø, en kostskole og efter 9. klasse på et skoleskib.

PRIS
128,- kr
Levering: Straks (Leveres på e-mail)

Når du handler på WilliamDam.dk, betaler du den pris du ser.

  • Ingen gebyrer
  • Ingen abonnementer
  • Ingen bindingsperioder

Beskrivelse

Om Kom så, Totter
Totter er klar over, at hans tid på balletskolen er ved at være forbi. Men han får det ikke lettere på den nye, private kostskole bagefter. Først da han opdager, at der er noget, han er god til, kan han begynde at se fremad. Og for første gang i sit liv træffer han sin helt egen beslutning.
Uddrag fra bogen
“Kære Lasse, du har for meget spind på. Mick, du spænder for meget, kære ven!”
Der fulgte en pause. Totter følte hvor dårligt han gjorde det.
“Kammerat!” råbte Victor. “HR. TOTTER!” Det er noget forfærdeligt skidt, du laver. Lige til skrotbunken! Og så skal I endda til Berlin i næste uge. Og jeg hører, at du skal med, Totter.”
I Kom så, Totter 3. lydbog i serie får Totter nogle problemer og ønsker at løsrive sig fra sin mor. Han forlader balletskolen, kommer på en privatskole, til et BZ-miljø, en kostskole og efter 9. klasse på et skoleskib.

”Kom så, Totter” er indlæst som lydbog af Lars Lippert i 2002

Læsernes anmeldelser (0)

Alle detaljer

Forlag Lytteratur
Forfatter Birgit Pouplier
Type Lydbog
Format zip_mp3
Sprog Dansk
Oplæser Lars Lippert
Udgivelsesdato 10-08-2016
Serie Totter
Serienummer 3
Spilletid 269 Minutter
Filtype zip_mp3
Filstørrelse 192866 KB
Kopibeskyttelse DigitalVandmaerkning
Datamining Ikke tilladt
ISBN-13 / EAN-13 9788771891201