Katalonien 

Format : Alle Sprog : Alle Type : Alle

pr. side
Viser 1 - 12 af 131
  • NETPRIS
    144,00 kr
    Levering: På eget lager, 1 - 2 hverdage
    (bog, hæftet, dansk)

    BOGEN DÆKKER alle Barcelonas spændende bydele og byens kyst. På Costa Brava guides der til fantastiske strande og helt unikke kultur- og naturoplevelser. Bogen... Læs mere

    NETPRIS
    144,00 kr
    Levering: På eget lager, 1 - 2 hverdage
    Nedsat pris!
  • NETPRIS
    175,50 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    (bog, engelsk)

    11th edition November, 304 pages in full colour. Lonely Planet's Barcelona is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await... Læs mere

    NETPRIS
    175,50 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    Nedsat pris!
  • PRIS
    66,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (ebog, epub, dansk)

    Da Daniels far tager ham med til De glemte bøgers kirkegård i Barcelona, bliver det begyndelsen på en lang række eventyr for Daniel, der senere påtager sig opgaven som opsporer af... Læs mere

    PRIS
    66,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • NETPRIS
    121,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    (flere sprog)

    16. udgave 2018. Michelins regionalkort indeholder praktiske informationer til en problemfri rejse. De viser tydeligt primære og sekundære veje og... Læs mere

    NETPRIS
    121,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
  • PRIS
    66,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (lydbog, zip_mp3, dansk)

    Da Daniels far tager ham med til De glemte bøgers kirkegård i Barcelona, bliver det begyndelsen på en lang række eventyr for Daniel, der senere påtager sig opgaven som opsporer af... Læs mere

    PRIS
    66,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • NETPRIS
    84,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    (engelsk)

    Discover the Catalan delights of Barcelona with the help of this genuinely pocket-sized, pop-up map. Small in size, yet big on detail, this compact, dependable Barcelona city map... Læs mere

    NETPRIS
    84,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
  • NETPRIS
    199,20 kr
    Levering: 5 - 10 hverdage
    (bog, indbundet, engelsk)

    The life of Antoni Gaudi (1852-1926) was full of complexity and contradictions. As a young man he joined the Catalonian nationalist movement and was critical of the church;... Læs mere

    NETPRIS
    199,20 kr
    Levering: 5 - 10 hverdage
    Nedsat pris!
  • NETPRIS
    111,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    (lamineret, engelsk)

    7. rev. udg. 2009. Falset kort med en del indsatte specialkort og oversigt over Barcelonas metro, med vejnavneregister. Målestok 1:11.000.

    NETPRIS
    111,00 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
  • NETPRIS
    175,50 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    (bog, engelsk)

    Lonely Planet's Best of Barcelona is your passport to the most relevant, up-to-date advice on what to see and skip, and what hidden discoveries await you. Gaze in wonder at Gaudi's... Læs mere

    NETPRIS
    175,50 kr
    Levering: 2 - 5 hverdage
    Nedsat pris!
  • PRIS
    40,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (lydbog, zip_mp3, engelsk)

    Be careful what you dig up... The atmospheric second crime thriller featuring Catalan detective Elisenda Domènech, for readers of Val McDermid and Ann Cleeves. Still recovering... Læs mere

    PRIS
    40,50 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    56,90 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (lydbog, zip_mp3, spansk)

    La fotògrafa Valentina Morera convida quatre antics amics que fa molts anys que no veu a sopar: l’Isi Solís, una funcionària autonòmica; la Nela Zubiri, una preciosa... Læs mere

    PRIS
    56,90 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
  • PRIS
    56,90 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
    (lydbog, zip_mp3, catalansk)

    Una aventura que va acabar en assassinat al principi dels anys 80 és la clau del retrobament fortuït d’uns personatges molt diferents entre ells en un bar que aleshores simbolitzava... Læs mere

    PRIS
    56,90 kr
    Levering: Straks (Leveres på e-mail)
Viser 1 - 12 af 131