for at udvide
kategorilisten.
Søgning på underkategorier- og emner:
Produkter fra vores eget lager bliver typisk ekspederet samme dag som du bestiller, hvis din ordre er afgivet på en hverdag før kl. 13:00
Sørøvere skal også i børnehave! Følg med sørøver Sam, når han skal i børnehave for første gang - og læs om alt det sjove, man kan lave i børnehaven. En rigtig god bog for alle drenge, der glæder sig til eller er lidt spændte på at starte i børnehave.
Sød serie af Kirsten for indskolingen og skolestarten. Lix: 4 Lettal: 9 Indbundet som hardback
Lydret serie til den absolutte begynderlæsning af Kirsten Ahlburg. Max 3 serien består af lette bøger med tekster, hvor ordene højst indeholder 3 bogstaver. Ideel til den allerførste læsning. Lix: 5 Lettal: 11 Serien er indbundet som hardback.
Sød serie af Kirsten for indskolingen og skolestarten. Lix: 4 Lettal: 9 Indbundet som hardback
I Én chance vågner en flok unge op på en p-plads. De har været forsvundet i 33 timer, og ingen ved, hvor de har været. De kan heller ikke selv huske det. Oskar har det, som om... Læs mere
Her er 1 elefant er en tællebog, hvor den lille elefant går på opdagelse for at finde sine venner.En interaktiv papbog til de mindste, som stimulerer den sproglige og mentale udviklingFra 2 år
Lydret serie til den absolutte begynderlæsning af Kirsten Ahlburg. Max 2 serien består af lette bøger med tekster, hvor ordene højst indeholder 2 bogstaver. Ideel til den allerførste læsning. Lix: 3 Lettal: 8 Serien er indbundet som hardback.
Lydret serie til den absolutte begynderlæsning af Kirsten Ahlburg. Max 2 serien består af lette bøger med tekster, hvor ordene højst indeholder 2 bogstaver. Ideel til den allerførste læsning. Lix: 3 Lettal: 8 Serien er indbundet som hardback.
Forfatteren Katrine Marie Guldager har skabt en fantastisk figur i pigen Frøken Ignora, som er kendt og elsket af mange børn og voksne. I denne flotte samleudgave... Læs mere
Genudgivelse af bind 1-4 i den spændende serie, “Den Grå Safir”, nu samlet i én bog. Lix 9. Indbundet som hardback.
Dette er en flergangsbog, der kan bruges som et supplement til danskundervisningen i indskolingen. Simon er en serie for alle fodboldglade begynderlæsere. Bøgerne handler om Simon, der elsker at spille fodbold. Serien er letlæst og henvender sig til børn i indskolingen. Lix: 3,9
Lydret serie til den absolutte begynderlæsning af Kirsten Ahlburg. Max 3 serien består af lette bøger med tekster, hvor ordene højst indeholder 3 bogstaver. Ideel til den allerførste læsning. Lix: 4 Lettal: 10 Serien er indbundet som hardback.